Test silnika hybrydowego

Nieoderwalną częścią prac nad silnikami rakietowymi tworzonymi w Studenckim Kole Astronautycznym jest ich testowanie, a odpowiednie miejsce i infrastruktura do ich przeprowadzenia są kluczową kwestią. Obecnie realizowany przez członków Koła projekt, jakim jest hamownia silników rakietowych, pozwala na przeprowadzanie takich testów w bezpiecznych warunkach.

Na początku sierpnia br. została podjęta pierwsza próba przeprowadzenia testu silnika w stworzonej przez studentów hamowni. W wyniku rozszczelnienia jednego z zaworów nie udało się uzyskać stabilnej pracy silnika. Przyczyna została już zlokalizowana i naprawiona, a my czekamy z niecierpliwością na podjęcie następnej próby! Test udowodnił jednak, że studenci są w stanie bezpiecznie przeprowadzać tego typu testy – doskonale sprawdziła się zdalna obsługa procesu tankowania, ciśnieniowania oraz sekwencji zapłonu.

Projekt hamowni realizowany jest na terenie Ośrodka Badań Lotniczych Politechniki Warszawskiej w Przasnyszu. Studenci mają do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę ośrodka oraz oczywiście pomoc kadry nim zarządzającej.