II Zawody na Celność Lądowania o Puchar Dziekana Wydziału MEiL

Mikołaj Domagalaski – student Politechniki Warszawskiej okazał się najlepszym w zawodach, które 19 września 2020 roku odbyły się na lotnisku w Przasnyszu. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kiljan a trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Gotlibowi.

W 2 edycji zawodów na celność lądowania wzięło 25 uczestników – miłośników szybowców. Celem zawodów było wylądowanie najbliżej wyznaczonego miejsca na pasie startowym. Uczestnik startował za wyciągarką w dwuosobowym szybowcu (SZD 50 Puchacz lub PZL KR 03 Puchatek) wspólnie z doświadczonym instruktorem. Po wykonaniu kręgu nadlotniskowego, uczestnik musiał precyzyjnie wykonać manewr lądowania szybowcem tak, aby wylądować jak najbliżej wyznaczonej linii. Każdy z uczestników realizował dwa podejścia a wygrał ten, który miał najniższą odległość sumaryczną

Nagrody w zawodach wręczyli Dziekan Wydziału MEiL Prof. dr hab. inż. Janusz Frączek, kierownik projektu OBLOT dr hab. inż. Robert Głębocki profesor uczelni oraz mgr inż. Stanisław Gradolewski zarządzający lądowiskiem Przasnysz z ramienia Politechniki Warszawskiej.

Zawody były wspólnym przedsięwzięciem Politechniki Warszawskiej i Aeroklubu Północnego Mazowsza.