Udane testy silników Studenckiego Koła Astronautycznego

Studenckie Koło Astronautyczne po raz kolejny przeprowadziło pomyślne testy dwóch silników rakietowych. 

Pierwszy z nich był testem pracy statycznej silnika na stały materiał pędny A2 wykorzystywanym do napędu rakiety sterowanej FOK. Zakończony spektakularnym sukcesem test wykazał zgodność przyjętych modeli obliczeniowych z rzeczywistością, dzięki czemu konstrukcja kwalifikuje się do testu lotnego. 
Na kolejnym etapie badań dokonano testu cold flow silnika hybrydowego A2HRM. Polegał on na przeprowadzeniu procedury tankowania oraz przepuszczeniu ciekłego utleniacza przez system hydrauliczny oraz wtryskiwacz. To pierwszy eksperyment przeprowadzony przy użyciu wtryskiwacza typu „swirl injector”. 

Wspomniane testy nie mogłyby się odbyć bez infrastruktury w postaci hamowni silników rakietowych Hefajstos znajdującej się na terenie Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych Politechniki Warszawskiej w Przasnyszu. 
Konstrukcja ta otwiera coraz szersze możliwości przed studentami. W ramach tegorocznego programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje (SKNTI) projekt wspomnianej hamowni otrzymał znaczące dofinansowanie na rzecz zapewnienia bezpiecznych i komfortowych warunków pracy uczestników kolejnych testów.